to by mě zajímalo, co těm psům dáváte…

…tak přesně tuhle otázku vyslovil v průběhu finále letošního MR ve flyballu Jarda Janda, člen týmu Lavina Alfa, s kterým jsme se ve finále utkali. Na odpověď nebyl čas a Jarda to samozřejmě myslel spíše jako vyjádření obdivu nad úžasnou kondicí rebelských psů. Přesto si ale dovolím Jardovi i těm, koho to zajímá, touto cestou odpovědět.
Čtyři z těch šesti statečných fen dostávají PROFormance.
Pokud budu mluvit o psech, které máme doma, tak Mia, Bree a Angíska nedostávají vůbec nic jiného. Angíska to takhle má už asi osm let od doby, kdy jsme PROFormance objevili. Její léta jsou na ní už znát, ale běhá jí to pořád obstojně, v agility skáče pořád na large a nemá s tím problém. Na flyballovém MR byla samozřejmě jen jako záskok za hárající Zaru a moc toho nenaběhala vzhledem k situaci, do jaké naše psy dostala „chyba lidského faktoru“. Potřebovali jsme zkrátka v opravách vyrávat 3:0, aby naši psi neběhali zbytečně ani jeden běh navíc.
Mia a Bree na PROFormance vyrostly a mají ho dodnes. Našim psům zatím bohatě stačí Active Adult pro normálně aktivní psy, někdo svým psům dává raději jehněčí Lamb-Rice, někdo dává zátěžovku Pro Power. Denní dávka Bree je cca 200g Active Adult. Mia má teprve 1,5 roku, takže dostává o trochu víc.  Angíska dostává 100-120g denně. Nic víc k jídlu nedostanou. Průběžně přidáváme Pangamin, když někdo zapajdá, tak dostává kolagen, pro případné doléčení úrazů (naštěstí jich není moc, musím to zaklepat) máme doma MSM, Alavis atd. Na srst nepřidáváme nic, naši vypadají tak, jak vypadají právě proto, že dostávají PROFormance a když sem tam vyrazíme na výstavu, tak rozhodčí kvalitu jejich srsti zpravidla chválí.
(Když píšu, že psů nedáme k jídlu „nic víc“, tak to neznamená, že občas nedostanou ucho, chrupavku, kostičku, psí žvejku, pamlsek,…)

Na závody s sebou vozíme pastu Pro Sport Dog, která je pro sportovce vylepšeným pokračovatelem dříve používaného Rekonvalescentu. Pastu psům mnohdy ani nedáváme, ale na MR jsme samozřejmě energii doplnit museli, protože tolik běhů za jeden den dalo psům už opravdu zabrat.
(K Rekonvalescentu jedna zajímavost: v době, kdy se ještě v Hradci Králové aktivně věnoval záchranařině, byl náš Indy vlastně jedním z prvních psů, kdo tu pastu zkoušeli a testovali. Hradeckým záchranářům to tehdy za babku dodávala klinika MVDr. Finstrleho, autora receptury).

Spousta lidí ví, že PROFormance distribuujeme, v HK to máme v prodejně v centru nebo to lidem po HK a okolí dovezu, v Praze je to taky bez problému, přátelé si pro to jezdí k nám domů, nebo to někam dovezeme nebo to předáváme na tréninku.  Těm, kdo bydlí dál od Prahy nebo od HK, to vozíme na závody. Pár zelených pytlů jsme předávali v Boleslavi, do Budějovic za týden jich taky pár vezeme. Kdyby se chtěl někdo přidat, stačí říct pár dnů předem a pár pytlů můžeme přiložit :-).
(Neprodáváme to za maloobchodní ceny a při ceně, za kterou to necháváme, vychází denní dávka Bree na 16,-Kč, u Angísky je to asi 10,-Kč)

Mimochodem – PROFormance dostává samozřejmě i náš Buba  i další číči v Dark Eden – Maine Coon Cattery.

« (Předchozí příspěvek)
(Následující příspěvek) »


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

© 2024: FAST AND FOOLISH /// HARDY HORDE | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress