Hardy Horde
Border kolie – Border collie – Borderky
zkoušky a soutěže v pasení na Vysokém Újezdě
Categories: Pasení - Herding

O víkendu 8.-9.8. se za podpory BCCCZ a obce Vysoký Újezd konaly ZKOUŠKY A SOUTĚŽ V PASENÍ OVCÍ.

Kompletní výsledky (ZVOP, HWT-CS, IHT-C1, IHT-C2)

Fotky: od nás , Martina, Aldariss, Hamu, ...

Prvních 14 fotek v naší galerii zachycuje některé fáze příprav areálu.

Akci ve Vysokém Újezdě přálo krásné letní počasí, takže kromě celé řady účastníků soutěží a hlavně zkoušek se i přesto, že šlo na Újezdě o první akci, přijelo podívat poměrně dost diváků. Pan rozhodčí Josef Škůrek posuzoval korektně a po oba dny se bylo od rána do odpoledních hodin na co dívat. Skvělé zázemí v podobě stolů, lavic, stanů, elektrocentrály a především výborného občerstvení pro všechny příchozí připravil pan Baše a jeho obětavá družina. Patří jim všem velké díky!

Poděkovat musíme spolu s "panem domácím" Miroslavem Vostřezem kromě pana rozhodčího také všem pořadatelům: Radkovi a Evě Loučkovým, Vladaně a Ivě Horské.

Za sebe musím poděkovat všem, kdo se starali o ovečky a pomáhali s jejich oddělováním a zaváděním na start. Byli to Zbyněk Mazánek, Matěj Šimek, Martina Komínová s Bastíkem a především Míša Nováková s Bree, která v neděli zaskočila za mě s Angískou (to už mě koleno fakt dost bolelo a těšil jsem se k panu doktorovi) a odváděla přes celou pastvinu z košáru ovce, které prošly soutěží a přiváděla nové na start.

Nemůžu při děkování zapomenout taky na Báru Šťouračovou a Evu Suchánkovou, které nám v týdnu před akcí moc pomohly s přípravou areálu.

Výsledky našich:

FAR FAR-AWAY Hardy Horde složila zkoušku HWT-C, když jí o jediný bodík uteklo hodnocení velmi dobrá.

ANGE WHITE FACE Gasko Prim soutěžila v trialu IHT-C1, po oba dny s hodnocením výborná.

FOOLISH BREE Hardy Horde složila v sobotu ZVOP (a v neděli o tom všechny dokonale ujistila)

DEXTERITY ALEXA Hardy Horde složila ZVOP. Možná bych tuhle zprávu mohl takhle nechat, ale nemůžu jinat než napsat, že Alexa poprvé v životě viděla ovce 4dny před zkouškou. Pro ty, kdo by se divil jejímu nestandartnímu pohybu zadních nohou chci ještě dodat, že Lexinka měla v mládí kolizi s autem těžký úraz a je po resekci hlavice kyčelního kloubu. Proto si jistě zaslouží obdiv nejen ona ale i její majitelé Gábina a Martin Jeszikovi, kteří se s ní i přes její handicap v rámci jejích možností věnují sportům a nově také pasení 🙂

dsc_1982

2 komentáře to “zkoušky a soutěže v pasení na Vysokém Újezdě”

 1. avatar sadelka napsal:

  Gratuluji všem Hardíkům k úspěchu na pasení!! Zejména Lexi!!!! 😉
  Pěkné fotky samozřejmě 👿

 2. avatar Denisa a holky napsal:

  Ahoj,
  také gratulujeme všem Hardíkům,byl to moc prima den,super vymyšlené zázemí s občerstvením a přístřeškem,skvělá podívaná na psy a jejich páníčky při práci,těšíme se na další zkoušky a soutěže v Újezdě

  Denisa a holky

Leave a Reply

*