Mistrovství ČR ve flyballu : jsme 1.vicemistry ČR !!!

V neděli 2.9.2012 se v Mladé Boleslavi konalo letošní Mistrovství ČR ve flyballu, na které se kvalifikovalo dvanáct nejlepších týmů z celé republiky. Nechyběl mezi nimi ani náš tým THE REBELS I a mezi nejlepší dvanáctku se dostali také THE REBELS II.

The Rebels I museli pár dnů před závodem řešit nepříjemnou věc, která se ale ve flyballu občas stává: jeden ze startujících psů – Zara (Azuria Confusion) začala hárat. A protože háravky na flyball nesmí, bylo jasné, že s velkou pravděpodobností odběháme všechny starty já a Mia. V takové chvíli by se nám hodil startovní pes vypůčený z The Rebels II, ale protože na Mistrovství se kvalifikovala i naše „dvojka“, tak nepřipadalo v úvahu, aby běhala oslabená o některou ze svých opor. Proto jsme se nakonec rozhodli, že volné místo v sestavě zaujala moje Angíska a jejím úkolem bylo alespoň v jednom dopoledním rozběhu nechat odpočinout Miu. To jsme si nakonec opravdu mohli dovolit, protože jsme hned v prvním rozběhu dopoledního speed trialu zaběhli čas 17,27s. Tento čas jsme potom ještě jednou zopakovali a ve speed trialu, který určil zařazení do pavouka pro odpolední double elimination, jsme obsadili druhé místo. Zároveň nás tento čas posunul v historické tabulce mezi 200 nejrychlejších týmů z celého světa všech dob.

V odpoledním double elimination jsme začali velice nešťastně.. Hned v prvním rozběhu jsme museli vystřídat jednoho psa a v rozrušení jsme zapomněli zvýšit výšku překážek. Přestože jsme byli jasně lepší než HOP TROP HURRICANE, tak jsme hned první rozběh prohráli kontumačně a spadli jsme v pavouku rozběhů až hluboko dolů do oprav. Všem (nám i soupeřům) bylo jasné, že máme šanci projít až do finále, ale otázkou bylo, jestli až do finále vydrží síly našim psům – přesněji řečeno fenám, protože v The Rebels I letos běhají pouze samé feny, border kolie s PP. I proto jsme už dále nenechali nic náhodě, nepřipustili jsme zbytečné běhy navíc a postupně jsme porazili všechny soupeře, s kterými jsme se v turnajovém pavouku potkali. Týmy TSUNAMI 1, PILSEN 2 F.A.S.T., DOGDRAGONS a ALEA-TÝM NADĚJE jsme díky zodpovědnému a soustředěnému výkonu v poklidném tempu porazili pokaždé poměrem 3:0.
Největší drama pravděpodobně z celého turnaje přinesl souboj o postup do finále, ve kterém jsme se utkali s HOP TROP PRAGUE, kteří v dopoledních rozbězích zaběhli nový český rekord: 17,12s. V prvních dvou bězích měla Bree problémy na boxu a rázem jsme prohrávali 2:0. Dvakrát chybující pes bývá zpravidla vystřídán, ale my jsme Bree ponechali ve hře, zaběhli jsme třikrát sedmnáctkové časy, jednou „prágové“ chybovali, dvakrát jsme byli o několik setin rychlejší a získali jsme tak tři body v řadě a zajistili si postup do finále.

Ve finálovém boji proti týmu LAVINA ALFA jsme si užili nádhernou flyballovou atmosféru umocněnou skvělou diváckou kulisou.  Naši psi měli za sebou o devět běhů více než psi soupeře a i pro nás psovody už bylo toho psychického i fyzického vypětí docela dost, ale soupeři jsme svoji kůži nedali lacino a podlehli jsme až po tuhém boji nejtěsnějším poměrem 3:2.
Titul Mistr ČR ve flyballu tak získala LAVINA ALFA.

THE REBELS I běhali ve složení:
Bree (Foolish Bree Hardy Horde) a Michaela Nováková – kapitánka
Mia (AC-DC Fast and Foolish) a Bořivoj Šimek
Žilí (Juliet Foxy Fox) a Jiří Procházka
Chloe (Chloe Happy Bohemia Alké) a Aneta Pechoušková
Babeta (A-Babeta Libušský Brouček) a Blanka Škvorová
Ange (Ange White Face Gasko Prim) a Bořivoj Šimek

Družstvo THE REBELS I získalo titul 1.VICEMISTR ČESKÉ REPUBLIKY !

 

« (Předchozí příspěvek)
(Následující příspěvek) »


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

© 2024: FAST AND FOOLISH /// HARDY HORDE | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress