Lukášovský Drak 2011

První květnový víkend se v krásném areálu v Lukášově mezi Jabloncem a Libercem konal první ročních nového flyballového turnaje – LUKÁŠOVSKÝ DRAK. Všechna čest organizátorům z týmu DOG DRAGONS, kterým se povedlo připravit skutečně nádherný flyballový víkend.

Všichni účastníci si užili nejen krásného slunečného a větrného počasí, které pouze v sobotu v podvečer zpestřila parádní průtrž mračen, ale hlavně báječnou flyballovou atmosféru. Po vcelku poklidné sobotě, kdy všechny divize běhaly speed trial a nešlo tedy o počet vyhraných běhů ale o dosažení co nejlepšího času, přišly nedělní vyřazovací boje plné adrenalinu v krvi psů i jejich páníčků.

Psi nesoucí jméno příjmení Hardy Horde byli k vidění hned ve čtyřech týmech.

Ve 3.divizi se mnou v týmu „The Rebels II“ běhala Angíska (Ange White Face GP). Běhala opět na pozici startovního psa a přestože v přepočtu na lidský věk je jí 65 let (!), tak patří k oporám svého týmu a spolu s kolegy Barniem, Dastym, Babetou, Blaženou a Bejbinkou se dokázali probojovat až do závěrečného finále, ve kterém po těžkém boji sice o pár chlupů prohráli s týmem Nimbus Hop Trop, ale celkové druhé místo ve 3.divizi je pro tento nově se tvořící tým velikým úspěchem.

Ve 2.divizi startovala v týmu „Green „P“ Pirates“ Vladana s Jennynkou (Annie Dot HH), která se spolu spolu s kolegy Pedrem, Neem, Terezkou, Erikem a Binie také probojovala až do finále. V něm se utkali s týmem „The Rebels III“, ve kterém s Míšou Novákovou startovala Jennynčina dcera Foolish Bree HH. Po napínavých bězích se z vítězství radovali Rebelové, ale i Piráti byli s druhým místem ve 2.divizi spokojeni.

Nejkrásnější flyballové souboje byly samozřejmě k vidění v 1.divizi, zvláště při přímých soubojích čtyř v současné době nejlepších českých flyballových týmů: „Lavina Alfa“, „Hop Trop Prague“, „Dog Dragons“ a „Pink Pirates“, ve kterém startují hned tři odchovanci Hardy Horde: Jennynčina dcera Fárinka (Far Far-Away HH) s Vladanou a dva bratři, synové Angísky a rakouského táty Sida: Basty (Great Spirit HH) s Martinou Komínovou a Bukíno (Gold Digger HH) s Mirkem Blehou. Spolu s nimi k růžovým patří neodmyslitelně také kříženka Adélka, parsonka Borinka a maliňačka Viktorka. Pro Bukína to byl teprve druhý turnaj a potřebuje ještě nabrat zkušenosti, ale i tak už zaběhl svůj úsek za 3,98 ! Zřejmě nejrychlejším současným flyballákem v ČR je ale Basty, který v Lukášově zlepšil svůj osobní rekord na neuvěřitelných 3,89 sekundy !!!

Rekord družstva si vylepšila celá řada týmů a mezi nimi i PINK PIRATES, kteří už dosáhli na čas 17,45 a to je v evropských historických tabulkách 37. nejlepší čas všech dob!

Růžoví piráti našli o víkendu jen jediného přemožitele, a tím je (ZATÍM !!!) nejrychlejší české družstvo „Lavina Alfa“, které v Lukášově posunulo český rekord na hodnotu 17,31.

.

Byl to opravdu krásný flyballový víkend a už teď se těšíme na flyball do Mělníka, kde 18.-19.6.11 proběhne další ročník TURNAJE SLADKÝCH NADĚJÍ.

fotky: Pirates ode mě, Rebels ode mě a od Míši, Kačka Skalková, …

dsc_4300

« (Předchozí příspěvek)
(Následující příspěvek) »


Jeden komentář to Lukášovský Drak 2011

  1. …tak „růžovky“, doufám, že už brzy se vaše jméno objeví v tabulce českých rekordů! Máte na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

© 2023: FAST AND FOOLISH /// HARDY HORDE | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress