FLYBALL – EAGER´S CUP

O víkendu 9.-10.5. jsme startovali na prvním letošním flyballovém turnaji v Trmicích u Ústí nad Labem…

Naše účast na závodech, na které jsme se těšili celou zimu, byla velmi ohrožena… Začalo to tím, že po posledním tréninku skončila Borinka s poraněnou pacičkou. To znamenalo, že PINK PIRATES nemají svého stálého snižovače a nedílnou součást svého týmu a buď budou celý turnaj běhat na vysoké překážky nebo musí rychle zaskočit někdo ze začátečníků. Mezi nimi připadal v úvahu jedině PRT Barbánek, který tedy doplnil družstvo ve složení Adéla, Ange, Jennny, Neo a Kerry.

V družstvu GREEN „P“ PIRATES došlo také k zásadní změně. Ještě vloni byla jejich členem Ejminka, ale místo ní musela narychlo zaskočit naše Fárinka. Zelení tedy startovali ve složení Pedro, Erik, Akim, Flíček, Terezka a Fárinka.

Nejeli jsme s nijak velkými ambicemi, protože Flíček se zašitou packou jel spíše jako záloha a Barbánek a Fárinka běhají na box teprve asi tři týdny, takže jejich nasazení bylo opravdu hodně odvážné…

Smůla nás ovšem neopustila ani cestou na závod. Prasklý rozvodový řetěz v motoru mého auta, složitá doprava lidí i psů ostatními vozy, prezentace v posledních minutách před startem a nezištná pomoc Standy Maška, který mě dotáhl na laně až do Trmic, to všechno obstaralo jakýsi doprovodný program prvního dne závodů, ve kterém proběhly běhy pro kvalifikaci do nedělních finálových klání.

V neděli jsme si pak už zazávodili opravdu parádně. Všichni lidi i psi byli z celou akcí spokojení a nikdo nelitoval, že přijel. Byly tu kromě spousty českých týmů i týmy z Polska, Maďarska a Německa. S nimi všemi a se spoustou dalších báječných lidí a psů z celé Evropy se už těšíme na shledání poslední květnový víkend na ME v Belgii!

A jak to vlastně dopadlo?

PINK PIRATES běhali v nejrychlejší první divizi a i při imrovizované sestavě se jim dařilo velice dobře. V přímém souboji o třetí místo ale těsně podlehli sehranějšímu polskému týmu a obsadili tak 4.místo v první divizi. Nejlepší čas, kterého v průběhu turnaje dosáhli, byl 19,38s. Vítězem první divize a tedy i celého turnaje se stala domácí „Lavina“ s nejlepším časem 18,35s.

GREEN „P“ PIRATES běhali v osmičlenné třetí divizi a po prvním dnu byli na druhém místě. V neděli se jim podařilo udržet nervy na uzdě a bez jediné prohry postoupili až do finále své divize. To se běželo na tři vítězné běhy a odehrávalo se přesně tak, jak to má na flyballu být. Napětí, emoce, adrenalin, nadšený štěkot psů, křik jejich lidí, nadšeně povzbuzující diváci, bouřlivý potlesk… Green „P“ Pirates i jejich soupeř The Rebels II. byli velice vyrovnanými soupeři. Zelení prohráli první běh… a prohráli i druhý… V té chvíli se rozhodli sáhnout k řešení hop nebo trop a nasadili na poslední úsek Fárinku, která do té doby běžela spíše tréninkově jen několik běhů. Měla ale dostatek sil a byla i pořádně nažhavená a vnesla do týmu čerstvý vítr.  Zrychlení bylo viditelné a zeleným se podařilo srovnat stav na 2:2. Rebelové se snažili ze všech sil, ale Zelení běhali bezchybně a Fárinčin finiš na posledním úseku je připravil o poslední kapku naděje.

GREEN „P“ PIRATES tak získali svůj první velký pohár za vítězství v divizi. Jejich nejlepší čas byl 21,12s.