European Flyball Championship 2009

!!! FOTKY !!!

Bořik 1. část 2.část finále pauzy

Tomáš Seemann 1.den 2.den 3.den

Letošní ME ve flyballu bylo, mám-li to popsat jedním slovem, prostě fantastické… Belgické město Putte, přesněji jeho předměstí Beerzel bylo svědkem řady nadherných sportovních výkonů více než 400 zúčastněných psů, kteří bojovali o nejlepší čas a o vítězství v jednotlivých bězích. Přihlášeno bylo 73 týmů z celé Evropy, které byly podle dosahovaných časů rozděleny do deseti divizí a v každé z nich se soutěžilo o medaile.

PINK PIRATES ve složení: Adéla, Jenny, Ange, Bora, Neo a Kerry běhali ve čtvrté divizi

GREEN „P“ PIRATES ve složení: Pedro, Erik, Terezka, Fárinka a Barbánek běhali v sedmé divizi

Cesta byla dlouhá více než tisíc kilometrů, ale až na posledních asi 50km se jelo stále po dálnici, takže to frčelo celkem hezky. Pominu-li Romanův prasklý klínový řemen a Dášinu napěchovanou peněženku zapomenutou v McDonaldu na Rozvadově, tak cesta proběhla v klidu. Klíňák se podařilo sehnat, peněženku hodná paní McDonaldová našla a později se vším, co v ní bylo,  předala Monice, která kvůli práci vyrážela z HK o půl dne později a dorazila v pátek k ránu jen pár hodin před tím, než začaly první soutěžní rozběhy.

V první části běhali Pink Pirates „Speed trials“, takže nám nešlo o počet vyhraných běhů, ale o dosažení co nejlepšího času. Nezaběhli jsme nic mimořádného, ale bylo vidět, že psi jsou při chuti a že jejich forma stoupá. Do turnajového pavouka pro druhou část mistrovství jsme byli nasazeni z páté pozice.

Green „P“ Pirates běhali „Round Robin“, takže u nich naopak nešlo o čas, ale o body za vyhrané běhy. Zpočátku se jim dařilo, ale v pátek odpoledne přišel zlomový moment: při jednom z rozběhů nevydržel pesan ze soupeřova družstva nápor adrenalinu a vyběhl do naší dráhy zrovna ve chvíli, kdy po ní běžel Erik. A protože po něm trochu chňapnul, tak se Erik začal trochu bát a hned v dalším běhu včas neuhnul střídající Terezce a ta to do něj v plné rychlosti napálila. Od té chvíle už nechtěl běhat. Na jeho místo nastoupil Barbánek, který sice běhal spolehlivě, ale“kravit“ (to je takový flyballový termín ;o) začala Fárinka. Děsně ji štvalo, že pes ve vedlejší dráze si taky běží pro míček a tak se stalo, že naši „zelení“ některé z běhů vůbec nedoběhli. Soupeřům jsme tím samozřejmě darovali spoustu bodů… Po první části tedy zelení byli ve své divizi na posledním místě. V sobotu večer jsme Erikovi trochu spravili náladu, když jsme ho spolu s našimi holkami a Barbánkem vzali na výlet na Holandské pobřeží, takže v neděli dokonce několik běhů zaběhl. Fárinka ale kravila dál, takže jsme ji zařadili na poslední místo v sestavě a vždycky jsme počkali, až soupeř doběhl a vyhrál a teprve pak běžela Fárinka. Vladana si za to vysloužila od soupeřů uznání za sportovní chování :o)

Finálový den byl pro nás (a věřím, že i pro převážnou většinu startujících) nezapomenutelným zážitkem plným skvělých výkonů a nádherných soubojů ve všech divizích. Po celou dobu byl slyšet nadšený štěkot psů, křik a jekot jejich majitelů, potlesk a jásot diváků, kterých se ve vyhrazených prostorech kolem drah tísnily celé stovky. Atmosféra byla opravdu nádherná, počasí také a pocit, že člověk kolem sebe má i ty nejlepší flyballáky z celé Evropy a celé stovky pejskomilů v nás zanechal hluboké stopy…

Když jsme v pátek poprvé viděli, jak malý prostor je soutěžícím při rozbězích vyhrazen a jak blízko (nejblíže, jak to pravidla flyballu povolují) jsou od sebe dráhy, moc se nám to nelíbilo. Však taky právě na to doplatili mnozí flyballoví začátečníci, včetně naší Fárinky. Ale právě při finálových kláních jsme pochopili, jak skvělým tahem pořadatelů právě ty stísněné podmínky byly. Diváci měli všechno na dosah ruky a na vavříny a medaile dosáhli opravdu jen ti psi, kteří jsou nejen rychlí a přesní, ale navíc milují flyball natolik, že naprosto ignorují to, co se děje na vedlejší dráze či těsně za hrazením, za kterým diváci křičeli, tleskali, poskakovali, blýskali svými foťáky a mávali vlajkami a vším možným…

GREEN „P“ PIRATES se už ze dna divize odlepit nedokázali, ale zanechali dobrý dojem a hlavně získali řadu cenných zkušeností, které se budou hodit jak pro další turnaje v ČR, tak i pro ME 2010, na kterém nebudou chybět!

PINK PIRATES se běh od běhu zlepšovali a už pár hodin před koncem bylo jasné, že nás medaile neminou. Bojovali jsme ještě i o postup přímo do finále, ale to nám uteklo nejtěsnějším možným způsobem, přestože jsme zaběhli rekord našeho družstva… V souboji s německými Quickstepáky jsme za stavu 2:2 byli v posledním rozhodujícím běhu jen o několik setin sekundy pomalejší… V závěrečném defilé jsme si tedy vychutnali skvělý pocit na stupních vítězů a odvezli jsme si bronzové medaile.

Bylo to opravdu skvělé! Příště pojeďte taky!!!

Dařilo se i dalším českým týmům, tady jsou výsledky:

2. divize Speed Trial Double Elimination nejlepší čas
Hop Trop PRAGUE 3. 3. 17,94 s (český rekord)
4. divize Speed Trial Double Elimination nejlepší čas
Pink Pirates 5. 3. 18,89 s
5. divize Round Robin Double Elimination nejlepší čas
The Rebels I 1. 2. 19,10 s
Hop Trop HURRICANE 3. 3. 19,00 s
7. divize Round Robin Double Elimination nejlepší čas
Hop Trop PANTHERS 1. 2. 20,10 s
Green „P“ Pirates 7. 7. 21,95 s
Adrenalin Flyers 4. 5. 20,25 s

Oficiální výsledky na webu mistrovství…

bronz

« (Předchozí příspěvek)
(Následující příspěvek) »


19 komentáře to European Flyball Championship 2009

 1. No tak to je fajn,tak teď to tam vyhrajte a hurá zase pěkně ve zdraví zpátky…. 😀 😉 ,
  Moc na vás myslíme a držíme vše co doma máme-pěsti,paciny i kopyta 😛

  Ahoooj Mazáncíí

 2. Podle konečných výsledků obsadili Pink Pirates 3. místo ve své divizi (v rozhodujícím duelu byli o 2 setiny sekundy pomalejší).
  GREEN “P” PIRATES naneštěstí skončili až na 4. místě, bohužel tedy neobsadili medailové pozice, protože se Erik v pátek nešťastnou náhodou srazil s Terezkou a nechtěl dál běhat.

  • Marti, nebuď smutná, na tak velkém závodě je to skvělé! Erika pozdravují Basty a Sid, už se těší, až zase budeš doma. mam, taťos, B a S

 3. Jsme v pořádku doma 😎
  Někteří ještě na pár dnů zůstali v Belgii a Holandsku, ale většinou už jsme zpátky v HK (a okolí, protože Barbánek je z Nového Bydžova)

  • Tak to je super,že už jste ve zdraví zase zpátky doma.Bořiku chtěla jsem poprosit,zda by jsi mohl ještě pasení o nějaký ten den odložit,já jedu se školou na výlet a vrátím se až ve středu odpoledne….,no a ve čtvrtek zase jedeme s Berinkou na to velké vyšetření 😕 ,ale třeba pátek by se mi určitě hodil 😉

   Ahojky Denča a holky

 4. Tak jsem konečně vystavil první část fotek. Jsou v ní zatím hlavně Piráti, ale v další části se objeví spousta dalších lidí i psů.
  Omlouvám se za kvalitu fotek z prostorů pod střechou, fotil jsem jen základnín objektivem, protože ten můj oblíbený je bohužel stále někde v Německu v servisu. Děkuju Martině, že se mého foťáku chopila pokaždé, když startovali růžoví…

 5. už jsem to zkoukla, pěkný fotečky, můžu zase některý použít na svoje stránky a taky tam dát odkaz na tyhle všechny fotky? musel jsem si stáhnout i tu malinkou rozkošnou pirátku, je fakt sladká a v tom oblečku byla boží.
  ovšem je tam vyfocená zblízka taková pani s cigárem v ruce, to bych vymazala, jsem se až lekla jak vypadám 🙄 😳 a lepší to nebude

 6. Přijměte velkou gratulaci k umístění a mám takový malý dotázek. Nevšimli jste si někdo, jaká velká plemena se objevovala na závodech? 😆

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

© 2024: FAST AND FOOLISH /// HARDY HORDE | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress