Eager´s cup 2011

O víkendu 7.-8.5. 2011 se v Trmicích u Ústí nad Labem konal další ročník tradičního flyballového Turnaje Eager´s cup, kterého se kromě řady českých týmů zúčastnily i početné výpravy s Polska, Maďarska, Německa a Belgie. Soutěžilo se ve čtyřech divizích a v každé z nich běhali i odchovanci Hardy Horde.

Celý turnaj odstartoval soubojem dvojic veteránů, ve kterém Rebelové Matýsek a Robin porazili Zbytek světa. Sláva vítězům, čest poraženým!

V 1.divizi se v týmu PINK PIRATES představili hned tři: Fárinka (FAR FAR-AWAY HH), Bukíno (GOLD DIGGER HH) a Basty (GREAT SPIRIT HH), který v současné době patří k nejrychlejším flyballákům v Evropě a svůj úsek zaběhl dvakrát dokonce pod 4 sekundy! Pink Pirates nakonec obsadili v první divizi 6.místo.

Ve 2.divizi běhala v týmu THE REBELS III čerstvá maminka Bree (FOOLISH BREE HH), která s sebou měla tři svoje devítitýdenní štěňátk a přestože po splnění mateřských povinností absolvovala jen pár tréninků, podávala skvělé výkony a i ona se spolu s ostatními z týmu zasloužila o to, že The Rebels III obsadili ve 2.divizi krásné druhé místo.

Ve 2.divizi běhala v týmu GREEN P PIRATES také maminka Bree Jennynka (ANNIE DOT HH). Tento tým po velmi těžkých a napínavých bojích nakonec skončil ve 2.divizi na 5.místě.

Ve 3.divizi běhala jako startovní pes týmu THE REBELS II babička Bree a prababička výše zmíněných štěňátek Angíska (ANGE WHITE FACE GP), která i ve svých 9,5 letech patřila k oporám družstva sestaveného jen před několika týdny a se svými spolubojovníky Blaženou, Babetou, Dastym, Barneym a pudlicí Baby, která jako snižovač výšky překážek navíc běžela ve všech rozbězích, vybojovali ve 2.divizi druhé místo, když s trochou smůly podlehli až v opakovaném finále týmu NIMBUS Hop Trop.

Ve 4.divizi absolvoval v týmu BRISK MERLOTTES svůj první flyballový turnaj teprve 17ti měsíční Hoky (HAWKEYE IN BLACK HH). Celý tento mladý tým se skládá ze samých flyballových začátečníků a všichni členové mají můj velký obdiv, jak se během dvou dnů dokázali stmelit a dovést své psy od počátečního „kravení“ až k velmi solidním běhům a ze dna tabudky 4.divize se ve vyřazovacích bojích probojovat až na vynikající třetí místo. A s potěšením konstatuju, že HOKy se během jediného turnaje stal z potrhlého mladíčka skvělým finišmanem a skutečnou oporou týmu.

Vítězem 4.divize se stalo další nově sestavené družstvo pražských Rebelů THE REBELS I.

Krásnou podívanou všem účastníkům i divákům přinesly finálové souboje ve všech divizích. Nejlepší výkony družstev jsme samozřejmě viděli ve finále 1.divize, kde belgický tým LUCKY JUMPERS podlehl domácímu týmu LAVINA ALFA, který se tak stal nejen vítězem divize, ale získal i pohár za vítězství v celém turnaji.

Za sebe chci poděkovat všem z oddílu THE REBELS, ve kterém Angíska našla po dlouhodobém účinkování v PINK PIRATES další možnost věnovat se flyballu. Především chci ale poděkovat svým spolubojovníkům z týmu THE REBELS II: Honzovi Srbenému, Kláře Mackové, Lucce Bubníkové, Karolíně Prejsové a nabíječce Blance Škvorové za skvělou flyballovou zábavu a za výkony, které jsme společně předvedli. Myslím, že na to, že jsme v této sestavě běhali úplně poprvé, to bylo fakt dost dobrý a bude-li nám příště přát více sportovního štěstí, tak jim to nandáme!

Pořadatelům i všem českým i zahraničním účastníkům děkujeme za báječný flyballový víkend plný pohody i adrenalinu v krvi lidí i psů!!!

FOTOGALERIE:

z mého foťáku (něco fotila Míša Nováková a všechna finále Rebelů fotila majitelka Bastyho Martina Komínová), od Pavla Humpolce, od Andrey Soldánové, od Kačky Skalkové, …